کارگاه آموزشی عمومی و جشن همسفر (دوشنبه مورخ 95/09/28)
30 آذر 95 ساعت 11:07 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه کیقبادی | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق

سومین جلسه از دور اول سری کارگاههای آموزشی عمومی جشن همسفر کنگره 60 نمایندگی میرداماد

دوشنبه 29 آذرماه 1395با استادی" همسفر نگار" و نگهبانی "همسفر معصومه" و دبیری

"همسفر الهامبا دستورجلسهء " هفتهء همسفر (جشن) "رأس ساعت15 آغاز بکار نمود.سخنان استاد:
خدا بسیارشاکرم که امروز هم در این جلسه قرار دارم و از سرکار خانم داودی هم سپاسگذارم که استادی را به من محول کردند.

ابتدا این روز قشنگ را به سرکار خانم آنی ،استاد امین و دختران عزیز آقای مهندس و همگی شما همسفران تبریک می گویم ،دستور جلسه امروز جشن همسفر است.

همانطور که در قوانین کنگره 60نوشته شده ،همسفرکسی است که سابقه ی اعتیاد ندارد و در جهت تعالی اهداف کنگره تلاش می کند و این اعتیاد نداشتن همسفردلیل به سلامت روان و افکار اون فرد نمی باشد چرا که در زمانی که با یک مصرف کننده بوده تخریب های زیادی در صور پنهان او پدیدار شده و احتیاج به سفر  دارد .

 در واقع همسفر همراه مسافر است و فرقی نمی کند که چه نسبتی (پدر ،مادر،خواهر،همسر)با مسافر دارد بلکه مهم این است که همراه ودر کنار مسافرش باشد و حرکت کند.

در کنگره می گویند همسفر و مسافر دو بال یک پرنده هستند که با هم قرار است این پرنده را به رهایی برسانند که اگر یک همسفر تلاش کند و مسافر تلاشی نداشته باشد و یا بر عکس این پرنده نمی تواند به پرواز در آید و به اوج برسد.

ما همگی می دانیم که زندگی بازی های زیادی دارد که هر کدام اینها در مسیر زندگی قرار می گیرند و مشکلاتی را ایجاد می کنند و ما باید بتوانیم در حل آن مشکلات کوشا باشیم و در کنگره این اجازه را به منه همسفر می دهد که با شرکت در جلسات و خدمت کردن تخریبها را جبران کنم و ممکنه که ما چاله اعتیاد را پر کنیم ولی باید مد نظر داشته باشیم که چاله های زیاد دیگری هم ممکنه در مسیر زندگیمان پیدا شود که باید سعی کنیم اونها را با کمک هم پر کنیم.

درسته که ما همیشه خواهان درمان مسافرانمان و مشکلاتی که برایمان پیش می آمده بودیم و ممکنه که خیلی راها را رفته باشیم و فکر می کردیم که اون راه درست بوده تا زمانی که تک تکماها راه  ورود به کنگره پیدا کردیم و با آموزشها و عمل کردن به آموزشها توانستیم به لطف خدا راه درست را پیدا کنیم و متوجه بشویم که راهی که قبلأ می رفتیم کاملأ یک راه اشتباه بوده .

یک نکته ای که من خیلی بهش بر می خورم این بود و هست که وقتی یک همسفر برای مشاوره پیش من میاد این بود که فکر می کرد تمام مشکلات از سمت مسافرش می باشد چرا این جوری فکر می کند چون اون مصرف کننده است فکر می کند همۀ مشکلات از طرف مصرف کننده است و خودش هیچ اشکالی ندارد ،و یکی از دلایلی که قسمت همسفر تشکیل شده به خاطر این بود که همسفرها ممکنه مشکل اعتیاد را نداشته باشند ولی با خیلی از مشکلات دیگر پنجه نرم می کنند،و قسمت همسفرها تشکیل شده که بتوانند سفر کنند .

هر دو شخص از نشریات باید استفاده کنند تا یاد بگیرند و آموزش ببینند که باید سعی کنیم چه من وچه مسافرم در کنار هم حرکت کنیم ،نه در مقابل هم .

مهم ترین سرمایه همسفر از نظر من انرژی ،عشق و محبت است که در درون و نهاده شده و ما باید راه درست خرج کردن این انرژی ،عشق و محبت را بلد باشیم که کنگره خدا را شکر راه درست کردن این سه مولفۀ مهم را به ما یاد داده که بتوانیم همیشه راه درست را انتخاب کنیم  و به نتیجه درستی برسیم .


سعی کنیم هیچ وقت خودمان را دسته کم نگیریم بازی زندگی تک تک ما را آب دیده می کند و ما را صیقل می دهد و می توانیم با این آموزشهایی و درسهایی که بهمون داده می شود به گوهر وجودمان پی ببریم ،ما باید قدر خودمان را بدانیم و هیچ وقت ناامید نشویم و نگران نباشیم ،درسته اوایل کنگره ممکن است برای هر کسی این تفکر پیش بیاید که من به آخر خط رسیده ، امّا بعد از مدتی متوجه می شه که با چه دنیای عظیمی آشنا شده پایش به چه مکان با ارزشی باز شده است و قدرشو بدانیم .منه نگار باید صبر را همیشه تو زندگیم مد نظر داشته باشم که سفری که دارم انجام می دهم؛ یک سفر معنوی است سفری از نادانی به دانایی ،از نفرت به طرف عشق که هر چه در این سفر عاقلانه و آگاهانه تر حرکت کنم لذت بیشتری را در آخر می برم و وقتی که به پایان سفر می رسم ،اون حال خوش را دریافت می کنم.

در نظر داشته باشید انسانهایی در مسیر تکامل پیروز و موفق اند که نقش خودشان را درست ایفا کنند ، ما هم یک خانواده هستیم و دست در دست هم افراد را از تاریکی اعتیاد به رهایی می رسانیم تا یک خانواده خوشحال شوند و این خوشحالی در صور پنهان هر کدام از ما نقش به سزای را دارد و آغاز ارتقاء و سعود به مراحل بالاتری برای ما می باشد .قدر این روزها را بدانیم و تلاش کنیم  تا روزهای خوب در ززندگی تک تکمان بیشتر و بیشتر شود .انشاا... که همه ی ما همسفرها و مسافرها بتونیم نقش خودمان را به خوبی ایفا کنیم.

تایپ:همسفر فاطمه
تهیه گزارش وتایپ :همسفر فاطمه
تصویر گر : همسفر ندا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، دستور جلسات هفتگی، جلسات کارگاهی عمومی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات