کارگاه آموزشی عمومی روزهای پنجشنبه
22 بهمن 95 ساعت 12:03 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد جواد | ( نظرات )
بنــام قــدرت مطلــق

دهمین جلسه از دوره هفتمِ  سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگرۀ 60 نمایندگی میرداماد

روزهای پنجشنبه  مورخ 95/11/21 با نگهبانی مسافر عباس و با استادی مسافر رضا

و دبیری مسافر محسن ؛ بادستور جلسه " هفته دیده بان (جشن) "

رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه این هفته مربوط به هفته دیده بان می باشد و خیلی سخت است که من در جایگاه ایجنت باشم و بخواهم در موردش صحبت کنم و امروز که من در جایگاه  استاد هستم از تهران خواستند که بنده در این جایگاه قرار بگیرم و موضوع سختی است و فقط خود دیده بانان که با این مسائل دیده بانی آشنایی کامل دارند می توانند بهتر از هر کس دیگر صحبت نمایند؛ اما من مقدمه چینی می کنم که دیدبان چیست و جایگاه ها را باز می کنم و اینکه چرا این دستور جلسه هست و چرا هفته دیدبان؟!

اولین چیزی که هست انسان ها همیشه دوست دارند وظایف دیگران در مقابلشان انجام بگیرد و همیشه مسئولیت گریزی را دارند و خود ما هم این مشکل را داریم که مثلاً چرا پدرم این کار را برای من نکرد و یا چرا مادرم، خواهر یا برادرم را بیشتر از من دوست دارد و خیلی اصطلاحات دیگر که در زندگی خیلی می شنویم.


زمانی که شخص وارد عرصه مصرف مواد مخدر می شود و مصرف مواد مخدر را شروع می کند به اوج خودش می رسد و با آن دید عیب جویی که پیدا می کند و اینگونه می گوید که من حالا یک نقطه ضعفی دارم که جامعه با آن موافق نیست و شخص به دنبال عیب دیگران می گردد که در مقابل عیب خودش بگذارد. مثلاً چرا من مصرف کننده هستم، مواد مصرف می کنم و باجناقم خیلی خسیس است و یا اگر فلانی ماشین شاسی بلند سوار می شود دزدی کرده و خریده است.

شخصی که مصرف کننده می شود روحیه طلبکارانه پیدا می کند چون اختیار خودش را ازدست می دهد. چیزی که در تک تک ما موج می زند این است که توقع داریم دیگران برایمان یک سری کارها را انجام دهند و همه در قبال ما مسئول هستند غیر از خودمان. دولت باید فلان کار را برای ما انجام دهد تا من خوب شوم و همیشه حالتی طلبکارانه از خودمان داریم حتی برای کوچکترین مسائل زندگیمان به حدی که برای یک عدد نان گرفتن جایگاه خداوند را به پایین می آوریم و می گوییم خدا کند نانوایی خلوت باشد تا من نانم را بگیرم و یا ترک می کردم و توقع داشتم همه طبق میل من رفتار کنند این دیدگاه و باور در ذهن انسان می ماند و جزء باور های غلط انسان می شود؛ بنابراین از پدر، مادر، همسر و از همه طلبکار است.


کنگره معتقد است که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان؛ آقای مهندس می فرماید اگر قرار بود که بیایم و جایی تشکیل بدهم و عده ای بیایند ترک کنند و بروند هیچ وقت این کار را نمی کردم، چون مهم نبود این افراد مصرف کنند یا نکنند؛ و آمدم انسان و استاد تربیت کنم. هر کدام از ما وقتی وارد کنگره می شویم قصدمان فقط قطع کردن مواد مخدر است، اما تفکر و دیدگاه کنگره خیلی فراتر از اینهاست.

اولین مطلبی که آقای مهندس به همه یاد داد این بود که هر کس هر کاری انجام می دهد جزئی از وظیفه  انسانی او می باشد که تمامی اعضا؛ کمک راهنما، ایجنت، مرزبانان، دیده بانان و همه یاد گرفتیم که وظیفه ای داریم و هیچ منتی هم سر هیچ کس نداریم. اما آقای مهندس از زاویه دیگر هم نگاه به موضوع کردند و فرمودند من رهجو باید بدانم که کسی دارد برایم کار می کند و من هم وظیفه دارم تشکر کنم. برای همین 4هفته از 4فصل سال را قرار دادند برای جشن و جشنها از این قرار شد: جشن همسفر که نمامی مسافران باید از همسفرانشان تقدیر و تشکر کنند؛ با کادو. جشن دوم جشن راهنما؛ جشن سوم جشن تقدیر و تشکر از ایجنت و مرزبانان. چشن چهارم تجلیل و قدر دانی از زحمات دیده بانان؛ آقای مهندس آمدند و یک کنگره دیدبانی تشکیل دادند که به آن c14می گویند و 14 نفر از آن اعضایی که آن زمان در کنگره 60درمان شده بودندجز شورای دیدبانی قرار دادند.

هر تصمیمی که برای اهداف کنگره 60 گرفته می شود زیر نظر جناب آقای مهندس و 14 دیده بان کنگره 60 می باشد. در این هفته ما باید به نحو احسن از دیده بانان تشکر کنیم؛ آنها هیچ انتظاری از م اندارند و هیچ نیازی هم به پول ما ندارند؛ اما ما می خواهیم بگوییم که ما متوجه هستیم که شما فعالیت می کنید و می دانیم اگر امروز اینجا هستیم و رها شده ایم و حالمان خوب است و در کنار خانواده به خوبی زندگی می کنیم نتایج زحمات شما می باشد.

این هفته را به بنیان کنگره 60 و تمامی 14 دیده بانان کنگره 60 تبریک عرض می کنم.

خدمتگزاران عزیز:دریافت نشان:


                                                 تهیه گزارش و تایپ: مسافر محمد جواد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات کارگاهی خصوصی مسافران،

برچسب‌ها: هفته دیده بان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic