کارگاه آموزشی عمومی همراه جشن دیده بان
2 تیر 98 ساعت 17:37 | نوشته ‌شده به دست مسافر باقر | ( نظرات )

به  نام قدرت مطلق الله

جلسه چهارم از جشن دیده بانی شعبه میر داماد روز یکشنبه دوم تیرماه 1398 به نگهبانی ایجنت محترم مسافر "حمید" و استادی دیده بان محترم مسافر"مجید"و دبیری مسافر "مجتبی" رأس ساعت شانزده آغاز بکار نمود


سخنان استاد:

خداوند را شاکرم که در خدمت شما دوستان عزیز هستم.این هفته، هفته دیده بان است و همان‌طور که مطلع هستید ما در سال چهار هفته جشن و قدردانی داریم و از کسانی که خدمت می‌کنند قدردانی می کنیم که یکی از این هفته‌ها هفته دیده بان است.

من هم این هفته را به همه‌ی اعضای کنگره 60 به‌خصوص جناب مهندس تبریک عرض می‌کنم، ما هرچه داریم از جناب مهندس و خانواده ایشان داریم که اگر فرزندان ایشان از حق پدری و خانم آنی از حق همسری نمی‌گذشتند هیچ‌کدام ما قطعاً امروز اینجا نبودیم. 
من در جلسه جهان‌بینی چهارشنبه هم گفتم آقای مهندس خودشان اولین دیده بان بودند و ایشان خودشان هم توضیح دادند که اولین فرد را انتخاب و سپس همراه با اولین نفر، نفر دوم را و بعد به همین ترتیب بقیه را نیز انتخاب کردند و دیده بانان خودشان هم نمی‌دانستند که انتخاب می‌شوند.

دیده بانان در زمان جنگ همیشه از همه جلوتر بودند، گرا می‌گرفتند و گرا می‌دادند، کمین می‌کردند و با دوربین هماهنگ بودند،نقشه ها را می‌کشیدند تا نیروها بتوانند به نحو احسن کار خود را انجام دهند.

در سازمان ملل هم دیده بان داریم، در کل جهان می چرخند و بر کشورها نظارت می‌کنند و مشکلات را به سازمان ملل گزارش می‌کنند و آن‌ها را اصلاح می‌کنند.

من هفته گذشته در قوه قضاییه بودم و پیشنهاد دادم که دیده بان داشته باشند و من در مورد چگونگی دیده‌بانی در کنگره به آن‌ها گفتم؛ دیده‌بانی در کنگره با بقیه جاها فرق می‌کند. اولین مبحث در دیده‌بانی قانون گذاری است که شبیه به همان قوه مقننه در بیرون از کنگره است که قوانین کنگره 60 از  کانال دیده‌بانی خارج می‌شوند.
اگر یک نیروی مرزبانی یا ایجنت سخت‌گیری کنند این نیست که غرض شخصی دارد بلکه فقط مشغول اجرای قوانین مصوبه شورای دیده بانان است. این قانونی است که در کنگره دیده بانان مصوب شده و بخش‌نامه می‌شود و بایستی اجرا شود و هرکس اجرا نکند تخلف مرتکب شده است.
در قوه مقننه قانون تنظیم می‌کنند و به پلیس برای اجرا می‌دهند ولی قانون را شخص دیگری نوشته است.دیده بانان نقش قوه مجریه را نیز برعهده دارند. هرکدام از دیده بانان یک مسئولیتی دارند، خود من دیده بان امور مالی هستم و آقای حکیمی دیده بان شعب شهرستان ها هستند، آقای خدامی دیده بان تحقیقات، آقای ترابخانی دیده بان راهنمایان هستند و همینطور بقیه همکاران هر کدام یک مسئولیتی را همچون معاونین برعهده دارند. هرکدام از دیده بانان این سه مسئولیت را بدون هیچ گونه چشم داشت به اجرا در می آورند.

در کنگره 60 ما چهارده دیده بان داریم.در زندگی روزمره اعضای کنگره کار، زندگی و خدمت را به ترتیب در اولویت قرار می دهند ولی یک دیده بان ابتدا باید خدمت در کنگره را بر کار و زندگی اش در اولویت قرار دهد. ما برای شما خدمت می کنیم و شما نیز برای ما خدمت می کنید.
هرجا در کنگره نام خدمت می آید در کنار آن بحث آموزش است و من خود شخصاً در این جایگاه بسیار آموزش می گیرم و باید به کارهای مدیریتی و سایر امور به خوبی نگاه کنم تا کار خود را به نحو احسن انجام دهم. انجام این مسئولیت در کنگره 60 به تنهایی ممکن نیست و ما به کمک بچه هایی که دیده بان نیستند کارها را پیش می بریم؛ به طور مثال آقای فریدون که هفته گذشته به رحمت خداوند رفتند مسئول حسابداری ما بودند و آقای ایمان افروز در راگبی به من کمک می کنند و در استان تهران آقای بهادر هم به من کمک می کنند پس در هر جایگاهی در کنگره ما نیازمند هماهنگ بودن و کمک به یکدیگر هستیم.
اگر دیده بان بخواهد کار کند ما باید کمکش کنیم، کار ما یک خدمت جمعی است که همه باهم کار می کنیم، من در جلسه چند روز پیش گفتم اگر آقای مهندس به درمان می رسید و می گفت دیگر به من ربطی ندارد شاید خیلی از ماها مرده بودیم و اگر چنین طرز تفکری داشتند یک نفر از ما اکنون این جا نبودیم. ما داشته ایم کسانی را که قدر کنگره را ندانستند و به نابودی رسیدند. ما 58 شعبه داریم که دوتای آنها هنوز رسمی نیست و کوچکترین اتفاقی در آن نمی افتد البته ممکن است مسائل جزئی پیش بیاید.

ما باید یاری گر هم باشیم و به درستی از کنگره استفاده کنیم. ما همه دست به دست هم داده ایم و توانسته ایم این کار بزرگ را انجام دهیم.

ما دوسال یک نفر را زیر ذره بین می گیریم و همه امور او را تجزیه و تحلیل می کنیم و بعد برای جایگاه دیده بانی معرفی می شود. به گونه ای که خودشان هم خبر ندارند و باورشان نمی شود که دیده بان شوند. تمامی دیده بانان به همین ترتیب انتخاب شده اند و کسی که عملکرد مثبت داشته باشد می تواند برای این مسئولیت انتخاب شود و رأی گیری می شود.

قانون گذاران از میان خود شماها هستند، من خود زمانی مصرف کننده بودم، به کنگره آمدم، به درمان رسیدم و راهنما شدم و سپس در لژیون مالی در حال خدمت هستم. اگر قوانینی در کنگره 60 از کانال دیده بانان بیرون می آید بدانید بهترین قوانین کنگره
می باشد چون ما باید بهترین قوانین را در کنگره دیده بانان تصویب کنیم و هیچگونه تعصبی در مورد قوانین نداریم و این نیست که بگوییم ما یک قانونی را وضع کرده ایم و حالا دیگر نمی توانیم آن را تغییر دهیم.

در سال گذشته آقای حکیمی به 56 شعبه سر زدند و آقای خدامی هر هفته سه بار به هیدج رفت و برگشت دارند که جمعاً می شود 6000 کیلومتر در ماه و چنین عملکردی فقط برای خدمت بدون چشم داشت انجام می شود. خود من نیز کنگره بر همه امور برایم ارجعیت دارد و بارها شده که پسرم مرا به مسافرت های دور برای امور کنگره برده است. اولویت برای دیده بانان خدمت کردن است و خانواده های آنها نیز این موضوع را به خوبی می دانند و به آنها کمک می کنند.

امیدوارم همه سفر اولی ها به درمان برسند، اگر شما روی این صندلی نشستید قطعاً قبل از شما یک سری آمدند درمان شدند و خدمت کردند، شما هم بایستی خدمت کنید. کنگره حرکتی را آغاز کرده است که اصلاً پایانش دست ما نیست و این راهی انسانی است و برای خروج از تاریکی ها باید در صراط مستقیم حرکت کنیم و جلودار واقعی در راه مستقیم فقط خداوند است زیرا کار کنگره 60 نجات انسانهاست و این عمل بسیار با ارزشی است. از پیامبر سؤال کردند مقرب ترین افراد نزد خداوند کیست و ایشان فرمودند کسانی که به خلق خدا خدمت می کنند.

آقای مهندس زندگی اش را همراه با دو کارخانه فروختند و خرج کنگره کردند. پس ما باید قدر کنگره 60 را بدانیم.

من یکی از افتخاراتم این است که آقای مهندس برخلاف پیام های تولد که از کتاب برگرفته می شوند پیام یکی از تولد های من چیزی نوشتند که اکنون که آن را یاد می کنم بسیار منقلب می شوم و متن این پیام این بود که: یادش به خیر آن روزی که یک قالب پنیر می خریدیم و با نخ قرقره به جهت صرفه جویی قسمت می کردیم. من هنوز پارچه آن پیام را دارم و نگه داشته ام.

امروز ما به این مرحله رسیده ایم که فکر می کنم جزو 10 NGO برتر جهان هستیم و در ایران که اصلاً مثل کنگره وجود ندارد و از لحاظ کارایی، امور مالی و سرمایه های اجتماعی (که بسیار بسیار برای ما این سرمایه های اجتماعی حائز اهمیت است) درحد بالایی قرار داریم.

ما هر ساله امور مالی را یک بر آورد واقعی و یک برآورد صوری می کنیم؛ واقعی همین است که الآن انجام می دهیم ولی محاسبه دیگر برآورد حقوق خدمت گزاران است که مبلغ آن برای سال 97 حدود 70 میلیارد تومان است ولی ما به صورت واقعی در سال 97 حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه کردیم و این اختلاف حساب همان کارکرد نیروها و سرمایه های اجتماعی کنگره است.

امروزه اگر شخصی بخواهد مشاوره برود بایستی ساعتی 100 هزارتومان پرداخت کند ولی در کنگره رایگان شخص را مشاوره
می دهند.

گاهی بعضی افراد به کنگره می آیند و مأمور هستند که یک کاری انجام بدهند و بروند و یادشان باقی بماند. همه ما که اینجا هستیم هرکدام یک مسئولیتی داریم و هیچ کدام از ما جهت بیهودگی قدم به این حیات نگذاشته ایم.


 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مناسبت ها،

برچسب‌ها: هفته دیده بان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علیرضا.شعبه ابادان 13 تیر 98 14:42
خدا قوت خدمت خدمتگزاران شعبه میرداماد..احسنت بر این استقبال و جشن با شکوه.شعبه میرداماد الگوی خوبی برای برگزاری این جشن هست...خدا قوت جانانه به همه خدمتگزاران این شعبه.
5 تیر 98 15:03
خداقوت خدمت جناب آقای اکبری ایجنت محترم وسرکار خانم سهیلا اسیستانت محترم بابت برگزاری جشن باشکوه دیده بان
مریم احمدی 4 تیر 98 09:56
هفته دیده بان بر تمامی ستون های کنگره مبارک.
عرض خدا قوت و آرزوی بهترین ها خدمت آقای اکبری بزرگوار و توانمند و مرزبانان فداکار و تمام خدمت گذاران شعبه که چنین مراسم با شکوهی را اجرا کردید.
زهرا همسفر محسن 4 تیر 98 09:43
از همه عزیزانی که برای بر پایی این جشن باشکوه تلاش کردند سپاسگزارم هفته دیده بان بر همه دیده بان های پرتلاش مبارک
3 تیر 98 22:58
سلام خیرمقدم جناب سلامی؛ هفته دیده بان را برستونهای مستحکم کنگره۶۰ ودرراس به مهندس دژاکام وتمامی اعضاتبریک عرض مینمایم،خداقوت به همه خدمتگذاران
محسن ق 3 تیر 98 21:44
عرض تبریک هفته دیده بان خدمت این بزرگواران.
خیرمقدم خدمت جناب سلامی و دیگر عزیزان همراه.

روزی که زبان قاصر از بیانش است.

محمودلژیون ۱۲ 3 تیر 98 20:53
عرض سلام و احترام خدمت استاد عزیز آقای سلامی هفته دیده بان رو تبریک میگم گوارای وجودتون خدا قوت به ایجنت محترم آقا حمید
افسانه همسفر محمود 3 تیر 98 20:51
سلام خدا قوت به دیدهبان محترم آقای سلامی هفته دیده بان رو بهتون تبریک میگم درود بر تمامی خدمتگزاران کنگره۶۰و دستمریزاد به ایجنت محترم آقا حمید
مسافر حسین نامداری 3 تیر 98 19:26
سلام
عرض خدا قوت وخسته نباشید خدمت همه خدمتگزاران
شعبه میرداماد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات