مقاله
10 تیر 99 ساعت 15:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن ب | ( نظرات )

به نام یگانه هستی بخش،الله

مقاله ای در باب دستور جلسه ی "حرمت کنگره 60،چرا رابطه مالی و کاری در کنگره 60 ممنوع است "به  قلم کمک راهنمای تازه واردین مسافر "حمید"دستور جلسه این هفته : حرمت کنگره 60 . چرا رابطه کاری ، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع است .

حرمت کنگره 60

کنگره ، مکان مقدس و امنی می¬باشد که هر شخصی با ورود در این مکان ، باید حرمت آن را حفظ نماید .
دروغ گفتن ، علیه شخصی سرزنش کردن ، حرف یکدیگر را قطع نمودن ، الفاظ ناشایست بیان کردن ، در جلسه بدون اجازه سخن گفتن ، بحث سیاسی نمودن ، بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن ، هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام ، به هر شخصیت حقیقی و یا حقوقی ،  پرداخت کردن ، از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن ، بدون مجوز راهنما تلفن دادن و تلفن گرفتن ، و یا هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن ، از موارد ضد ارزشی و ضد اخلاقی می-باشد .
بر تمام اعضا فرض است که حریم فوق الذکر را محترم شمارند و بر مسئولین واجب است که از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند .
نگهبان کنگره 60

 
جمعیت احیای انسانی ( کنگره 60 ) در 31 شهریور ماه 1378 توسط مهندس حسین دژاکام ، پایه گذاری و تاسیس گردید .
بنیان کنگره 60 از همان ابتدا می دانستند که ورود به حوزه اعتیاد و مواد مخدر و مصرف کنندگان مواد مخدر ، امری سهل و آسان نیست و مشکلات خاص خود را دارد . ایشان در بدو شروع فعالیت ، علاوه بر تنظیم قوانین اصلی و داخلی کنگره 60 که در 14 بند ، در کلیه جلسات کنگره 60 قرائت می شود ، منشوری تحت عنوان حرمت کنگره 60 را تنظیم و تدوین نمودند .

در این نوشتار که تحت عنوان حرمت کنگره 60 از آن یاد می شود ، مهمترین نکات و موضوعاتی که ممکن است اعضای کنگره 60 از ناحیه آن ها آسیب ببینند ، مد نظر قرار گرفته  و در تمامی جلسات و کارگاه های آموزشی کنگره 60 ، دوبار در ابتدا و انتهای جلسه ، قرائت می شود .
کنگره 60 یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد است و بایستی شرایط مطلوب و امنیت لازم ، جهت برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی را داشته باشد تا مصرف کنندگان مواد مخدر که بعضی از آن ها کلکسیونی از قانون شکنی را در کارنامه گذشته خود داشته اند ، بتوانند در کنار هم و در آرامش کامل به امر  درمان اعتیاد بپردازند .

از زاویه ای دیگر ، مرکزی که هزاران مصرف کننده مواد مخدر ( درمان شده و یا تحت درمان ) را بتواند پوشش دهد و در خود جای دهد و به درمان و رهایی برساند ، بالتبع بایستی قوانینی بسیار محکم ، روشن  و قابل اجرا داشته باشد تا بتواند در این حوزه فعالیت نماید .

هم اکنون کنگره 60 بیش از ده هزار نفر عضو رسمی دارد که دارای کارت عضویت می باشند . طبیعی است که به همین میزان نیز اعضایی  باشند که هنوز برای دریافت کارت عضویت اقدام نکرده اند ، با این حساب ، شمار اعضای کنگره 60 در نزدیک به 40 نمایندگی در تهران و شهرستان ها ، به بیش از بیست هزار نفر می رسد .

از زمان تشکیل کنگره 60 در شهریور 78 تا به امروز ، 22 تیرماه 92 ، حتی یک مورد درگیری ، دعوا ، و یا حرکتی که منجر به بر هم خوردن نظم کنگره شود و یا منجر به عدم برگزاری حتی یک کلاس در ساعت مقرر خود شود ، مشاهده نشده است .

در این مدت ، حتی یک نفر از اعضای کنگره 60 اخراج نشده  ؛  هر کس از کنگره 60  خارج شده ، خودش رفته و  کسی او را اخراج نکرده است .
با نگاهی به حجم فعالیت هایی که در کنگره 60 انجام شده و می شود ، کلاس ها و جلساتی که برگزار می شود و حجم شرکت کنندگان ، که از نگاه جامعه ، بعضاً و به نوعی هنجار شکن محسوب می شوند ، کار ساده ای نیست که آن را اتفاقی بدانیم و یا به راحتی از آن عبور کنیم .

کنگره 60 چه کار ی انجام داده که توانسته است هزاران مصرف کننده انواع مواد مخدر که بعضی از آن ها برای به هم ریختن یک محله کافی بودند ، را تبدیل به انسان هایی کند که سال ها در کنار یکدیگر به عنوان دوست یا همکار حضور دارند و کوچکترین تنش و اصطکاک و درگیری و حتی بی احترامی یا بی نظمی در بین آن ها مشاهده نمی شود ؟

حتی در با کلاس ترین بخش های اجتماعی ممکن است چنین مواردی روی دهد که می دهد ؛ اما چه شده که در کنگره 60 چنین مسایلی وجود ندارد .

در پاسخ باید بگوییم : ابتدا به ساکن ، آموزش های کنگره 60 . در اینجا متد DST   و داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر و بحث درمان قطعی و تعادل جسمی ، روانی و جهانبینی نیز مطرح می شود ، و بالاخره از همه مهمتر ، حرمت کنگره 60 .

اعضای کنگره 60 ، پس از در مان و رهایی از اعتیاد ، از نقطه نظر جسم ، روان و جهانبینی از سالم ترین و متعادل ترین انسان های جامعه می باشند .
این ادعا به حرف و سخن نیست ، در آزمایش ها و تست های گوناگون پزشکی ، که بعضاً اعضای کنگره انجام داده اند ، نشان می دهد که از درجه سلامتی و تعادل جسمی بسیار بالایی برخوردار هستند . دلیل آن ، به کارگیری متد DST و داروی شگفت انگیز و شفابخش Opium  یا OT و در ادامه ، ورزش منظم است که برای اعضای کنگره اجباری است .

مسئله بعدی ، آموزش های جهانبینی کنگره است . آموزش های جهانبینی کنگره 60  ، گسترده ترین و جدیدترین علوم جهانبینی و انسان شناسی را در حوزه اعتیاد و مواد مخدر و درمان اعتیاد و در ادامه برخورداری از یک زندگی سالم را به اعضای خود ارایه می نماید .

جالب است بدانید : در پروژه پایلوت OT که در مرکز ملی مطالعات اعتیاد با حضور بیش از یک هزار نفر از اعضای کنگره 60 در طول ماه ها برگزار گردید ، حتی یک مورد رفتار بی ادبانه از اعضای کنگره گزارش نشد .

به جرات می توان گفت شاید در هیچ مرکز دیگری ، چنین آموزش سنگین ، گسترده ، همه جانبه و دست اولی برای اینکه یک مصرف کننده مواد مخدر به زندگی سالم و صراط مستقیم هدایت شود و آداب معاشرت و رفتار اجتماعی را در علیترین سطح خود فراگیرد ، وجود نداشته باشد .

چهارده وادی کنگره 60 دایره ای وسیع از آموزش های ناب جهت یک زندگی سالم و لذت بخش و سرشار از آرامش را ارایه می نماید . دایره ای که از موضوع تفکر آغاز می شود و به وادی محبت می رسد و دوباره از وادی محبت به وادی تفکر .

و بالاخره نوبت به حرمت کنگره 60 می رسد .

با صلابترین ، صریحترین و قاطعانه ترین قوانین کنگره 60 با پشتوانه بسیار محکم اجرایی .

در این جا صحبت از قوانینی است که اهمیت آن ها از قانون ، بالاتر است و به همین دلیل از واژه حرمت استفاده شده است . حرمت با کلماتی چون حریم ، محرم ، احرام و حرام هم خانواده است و نشان از اهمیت خاص موضوع می باشد .

کنگره 60 مکانی مقدس و امن است ، زیرا هدف آن مقدس است . آیا رهایی یک انسان از دام اعتیاد مقدس نیست ؟ آیا احیای یک نفس که به تعبیر کلام الله ، احیای کل نفوس است ، مقدس نیست ؟
بنابراین ، در چنین مکان و فضایی ، امنیت خاطر ، بسیار مهم است و بایستی این شرایط وجود داشته باشد .

به همین منظور ، در کنگره 60 حریم هایی در نظر گرفته شده ، که اعضا هیچگاه نبایستی از آن ها عبور نمایند ؛ زیرا عبور از آن ها ، به معنی وارد شدن به مسایلی است که به احتمال قطع به یقین به شخص آسیب می رساند و او را از ادامه درمان و یا بعد از درمان ، از ادامه سفر دوم باز می دارد .

ما می خواهیم در کمال آرامش و فراغت ، اعتیاد خود را درمان کنیم و پس از آن در سفر دوم به ادامه آموزش و خدمت خود بپردازیم . می خواهیم با خیال راحت و بدون اضطراب به کنگره بیاییم و با کسی خرده حساب نداشته باشیم .

کنگره 60 این حریم و مرزها و خطوط قرمز را برای ما در نظر گرفته و مشخص نموده است  که اگر می خواهیم با خیال راحت راهمان را ادامه دهیم ، بایستی آن ها را رعایت کنیم ، در غیر اینصورت ، دیگر کنگره 60 برای ما کنگره 60 نخواهد بود .

دروغ گفتن :
ما در کنگره 60 یاد می گیریم که راستی و درستی ، تضمین کننده سلامتی و پیشرفت ماست . دلیلی ندارد که یک سفر اولی به راهنمایش دروغ بگوید و برای مثال مقدار مصرف یا وضعیت خود را پنهان کند . ما در اینجا می آموزیم که حقیقت ، در اعمال و ادامه ، نقاب از رخ بر می گیرد .
پس چه بهتر که از همان ابتدا با راستی و درستی جلو برویم و نگران بر ملا شدن چیزی نباشیم . در تمام سطوح زندگی این قانون حکمفرماست و با یک دروغ ، انسان به چرخه دروغ وارد می شود و برای اینکه دروغ اول و دروغهای بعدی لو نرود ، باید صدها دروغ بگوید که در نوع خود ، جهنمی بی نظیر است .ما یاد می گیریم بالاترین زرنگی صداقت و راستگویی است .

علیه شخصی سرزنش کردن :
به تعبیر نگهبان کنگره 60 ، غیبت کردن و سرزنش کردن ، یک سم مهلک است و در هر کجا شایع شود ، آنجا را ویران خواهد کرد . اعضای کنگره خوب می دانند که غیبت کردن و سرزنش کردن پشت سر دیگران ، چگون حال خود انسان را خراب می کند . ما خوب می دانیم که اگر غیبت کنیم ، چه غیبت هایی که ممکن است در مورد ما انجام شود . ما یاد گرفته ایم که اگر باد بکاریم طوفان برداشت می کنیم . پس اگر می خواهیم در مورد ما غیبت و سرزنش نشود ، برای حال خودمان هم که شده ، غیبت دیگران را نمی کنیم . الحق و الانصاف که این مسئله در کنگره 60 به سطح بسیار پایینی رسیده است .

حرف یکدیگر را قطع نمودن :
این مسئله در کنگره 60 بسیار عالی اجرا می شود  و کسی حرف کسی را در هنگام صحبت قطع نمی کند  و چقدر زیباست که انسان می بیند افرادی که روزگاری مصرف کننده مواد مخدر بوده اند ، در ادبیات و گفتمان خود ، چه نکات ظریفی را رعایت می کنند که حتی بعضی افراد با تحصیلات بالا ممکن است رعایت نکنند .
بچه های کنگره ، زمانی که در جمع صحبت می کنند ، انسان لذت می برد از این همه احترام ، ، ادب و آداب سخن گفتن .

بحث سیاسی نمودن :
این مسئله نیز در عالی ترین سطح خود ، در کنگره 60 رعایت می شود و اعضای کنگره به طور کامل ، از بحث های سیاسی اجتناب می کنند .
الفاظ ناشایست بیان کردن :
مسئله الفاظ ناشایست در ادبیات و فرهنگ اعتیاد ، چیز دور از انتظاری نیست . البته نه در مورد همه . در کنگره 60 به دلیل وارد شدن این موضوع به حرمت و از سوی دیگر ، آموزش ها و فراگیری آداب معاشرت ، باعث گردیده ، این موضوع به کمترین سطح ممکن برسد و اعضای کنگره می دانند که اهمیت واژه ها و بار آن ها چه نقش مهمی در روحیه و به طور کلی در حال خوش ما دارد و حال خوش چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را از دست داد .

بدون اطلاع و هماهنگی ، هر گونه پولی را پرداخت و دریافت کردن .و یا هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام به هر شخص حقیقی یا حقوقی پرداخت کردن :

مسئله ارتباطات مالی ، یکی از مفاد مهم حرمت کنگره 60 می باشد . اعضای کنگره 60 به خوبی دریافته اند که حساب و کتاب مالی با اعضای کنگره داشتن ، یعنی از دست دادن آرامش و حال خوش . حساب و کتاب مالی یعنی اینکه دیگر نمی توانیم با خیال راحت به کنگره بیاییم . زیرا بسیار محتمل است و طبیعی است که تعهد مالی در زمان خود انجام نشود و این می تواند روابط ما را با طرف مقابل خدشه دار نماید و در نهایت باعث شود که فرد یا افرادی که وارد این داستان شده اند ، دیگر نتوانند به راحتی در کنگره حضور داشته باشند .
نمی توانیم ادعا کنیم که این مسئله اصلاً در کنگره وجود ندارد ، خیر ، باید بگوییم در طول مدت فعالیت کنگره 60 در موارد بسیار محدود ، هر کسی در هر جایگاهی به این مسئه وارد شده ، جایگاه خود را از دست داده و در نهایت از کنگره جدا شده است .

از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن :
مسئله پوشش و لباس منحصر به خانم ها نیست . در کنگره ، خانم ها و آقایان ، هر دو بخش مشمول این موضوع هستند و بایستی از لباس و پوشش مناسب استفاده کنند . حتی در بین آقایان ، استفاده از تی شرت بدون یقه با آستین های خیلی کوتاه ، ممنوع است .

بدون مجوز راهنما ، تلفن دادن و تلفن گرفتن و یا هر گونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن :
افرادی که برای درمان به کنگره 60 مراجعه می نمایند و در ابتدای سفر اول هستند ، بدون اجازه راهنمای خود ، حتی نمی توانند تلفن دیگر اعضای لژیون یا کنگره را داشته باشند .

اعضای کنگره ، بیرون از کنگره ، ارتباطی با یکدیگر ندارند و هیچ گونه رفت آمد خانوادگی نیز ندارند . حتی اعضای قدیمی کنگره ، آدرس محل سکونت یا کار یکدیگر  را دقیقاً ندارند و رفت و آمدی نیز ندارند . رابطه کاری و شغلی نیز از مواردی است که جزو حرمت می باشد و برقراری آن خصوصاً در سفر اول می تواند بسیار آسیب زننده باشد .

در مجموع ؛ تک تک مفاد حرمت کنگره 60 ، با ظرافت و تفکری همه جانبه ، تمام کانال هایی که ممکن است به نحوی از انحا ، به حضور و ارتباطات ما در کنگره آسیب برساند را مسدود می نماید . ما با رعایت این حریم ها ، می توانیم با خیال راحت و برای همیشه در جمع اعضای کنگره 60 حضور داشته باشیم و با کسی کوچکترین مشکل و مسئله ای نداشته باشیم  و از حضور در کنگره 60 و بودن با اعضای کنگره لذت ببریم و کنگره 60 برای ما یک بهشت حقیقی باشد که البته هست .

بنابراین حرمت کنگره 60 ، برای ما محدود کننده نیست ، بلکه نگهدارنده و محافظت کننده ما در برابر آسیبهاست  .
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسعود 7 مرداد 99 00:05
در پناه عشق
همسفر مرضیه پهلوانی 15 تیر 99 13:11
عرض خدا قوت خدمت کمک راهنمای تازه واردین آقا حمید بسیار جامع وکامل در مورد دستور جلسه توضیح داده بودین آموزش گرفتم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic