کارگاه آموزشی عمومی روزهای پنج شنبه به همراه جشن تولد
12 تیر 99 ساعت 19:33 | نوشته ‌شده به دست مسافر فرزاد | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

"اولین" جلسه از دور "هجدهم" سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی میرداماد روزهای پنجشنبه به تاریخ"دواردهمتیرماه1399" با استادی کمک راهنمای محترم مسافر "مرتضی"و نگهبانی مسافر "امیر" و دبیری مسافر"مجتبی" با دستورجلسه"حرمت کنگره60،چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع می باشد" ،همچنین جشن تولد اولین سال رهایی مسافر"احمد"،راس ساعت هفده آغاز به کار نمود .در کنگره راهنمایان مقدس هستند زیرا آنان جهل را از من می‌گیرند جهلی که تمام رنج بشر ریشه در آن دارد . مرزبان‌ها و ایجنت به خاطر مهیا سازی مکان و شرایط مطلوب برای آموزش مقدس هستند . به فرموده استاد سردار انسان برای دو هدف آفریده‌شده است :

خلاصه سخنان استاد

در ابتدای حرمت کنگره به امن و مقدس بودن مکان کنگره اشاره می‌شود که در این جلسه قصد دارم بیشتر در مورد کلمه مقدس صحبت کنم . غالباً در جامعه ما کلمه مقدس را مربوط به مساجد و امامزاده‌ها می‌دانند درحالی‌که این‌گونه نیست و واژه‌های دیگری مانند : پدر ، مادر... نیز مقدس هستند پس ابتدا باید تعریف مشخصی برای واژه مقدس ارائه دهیم . هر چیزی که هنر و یا پتانسیل این را داشته باشد که رنج را از من بگیرد و مرا به آرامش برساند ، قطعاً مقدس است .

ما به یک درخت یک تغذیه ناچیز( از دید خودمان ) می‌دهیم اما درخت بهترین و شیرین‌ترین میوه را به ما می‌دهد یعنی اینکه آن درخت آلودگی‌ها را گرفته و در عوض میوه باارزشی به ما می‌دهد .

فردی که وارد کنگره می‌شود آلودگی‌های بسیاری دارد مانند : جسم ویران‌شده به دلیل استفاده از مواد مخدر ، حال خراب و شخصیت ترور شده و روان به‌هم‌ریخته و ... اما واقعاً آیا در پایان سفر اول این فرد تغییر نمی‌کند ؟ در ابتدا قیافه و سپس طرز صحبت کردن و برنامه‌های او تغییر میابد و در ادامه اعتماد خانواده و جامعه به او بر خواهد گشت و به‌نوعی رنج آنان گرفته خواهد شد به‌راستی کجا می‌توانیم چنین مکان مقدسی را پیدا کنیم افرادی که به این نتیجه برسند که تمامی مشکلات آن‌ها ریشه در اعتیاد دارد خیلی راحت‌تر رنج های آن‌ها زدوده خواهد شد و به آرامش می‌رسند .

در کنگره راهنمایان مقدس هستند زیرا آنان جهل را از من می‌گیرند جهلی که تمام رنج بشر ریشه در آن دارد . مرزبان‌ها و ایجنت به خاطر مهیا سازی مکان و شرایط مطلوب برای آموزش مقدس هستند . به فرموده استاد سردار انسان برای دو هدف آفریده‌شده است :

1.آموزش گرفتن ، 2.خدمت کردن . درجایی که این دو مؤلفه صورت می‌گیرد قطعاً مقدس است .

رهجو نیز به‌نوعی مقدس است زیرا قدم در جهت اصلاح برداشته است .

در مورد خدمت باید بگویم ما دو نوع خدمت داریم یکی خدمتی که در قبال آن دست مزدی دریافت می‌شود مانند کارمندان و نوع دیگر خدمتی است که درازای آن مزدی گرفته نمی‌شود این خدمت را نیز می‌توانیم به دو دسته تقسیم کنیم اولی خدمتکاران که فقط می‌خواهند دیده شوند و هدف از خدمت کردن را نمی‌دانند و دیگری خدمت‌گزارانی که با شناخت و هدف مشخص و عشق این کار را انجام می‌دهند این افراد بدون دلیل کاری را قبول نمی‌کنند و کاری را که قبول کردند تا انتها به پایان می‌رسانند و برای دل خودشان خدمت می‌کنند و هم خودشان و هم دیگران از آن‌ها راضی هستند.

دستور جلسه دوم

اولین سال رهایی مسافر احمد

رهایی ایشان را به بنیان کنگره 60 ، همه اعضا ، همسفر و خانواده او تبریک میگویم .

وقتی مسافر احمد وارد کنگره شد و لژیون چهارم را انتخاب نمود اینجانب به دلیل آشنایی قبلی با ایشان ابتدا تمایلی نداشتم اما ایشان با عزمی راسخ آمدند و سفر بسیار خوبی داشتند وخدمت کردند و سر موقع در جلسات حضور داشتند و این دقیقاً برخلاف تصورات من بود دلیل سفر بسیار خوب ایشان فرمان‌برداری وی بود و این‌که در سفر دوم خدمت گذار خوبی بودند . به ایشان توصیه می‌کنم بر روی مطلب عنوان‌شده که در غالب خدمتکار و یا خدمت گذار بیان نمودند، تفکر نمودند ایشان به همراه همسفرش قابلیت کمک راهنمایی رادارند .

کسانی که درخشش قابل‌توجهی در لژیون دارند ، وقتی خوب می‌نگریم نقش همسفران آن‌ها در این جریان بسیار پررنگ مشاهده می‌شود

مرزبان کشیک خانواده

مرزبان کشیک

لژیونهای دارای ظرفیت پذیرش رهجو

رهایی

نشان رهایی

تولد اولین سال رهایی مسافر احمد

اعلام سفر

آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک با تخریب هفت سال وارد کنگره شدم ده ماه و بیست روز سفر کردم در لژیون چهارم به استادی کمک راهنمای عزیز آقا مرتضی باقری با روش DST و شربت شفابخش OT ، ورزش در کنگره والیبال مدت رهایی یک سال و سه ماه و در ادامه با تخریب پانزده سال مسافر سیگار شدم ده ماه بیست روز سفر کردم در لژیون دوازدهم به کمک راهنمایی آقا احسان مدت رهایی یک سال و دو ماه

ارزوی مسافر

آرزوی مسافر احمد : امیدوارم شعبه میرداماد ساخته شود و تا توان داریم بتوانیم خدمت کنیم

ارزوی همسفر

آرزوی همسفر راحله  : جهانی‌شدن کنگره 60

خلاصه سخنان مسافر احمد در اولین سال راهایی

سخنان مسافر: خداوند را شاکرم که توانسته‌ام این جایگاه را لمس کنم و این جایگاه را برای تمامی سفر اولی‌ها و دومی‌ها آرزومندم .

در این مدتی که در کنگره بودم متوجه شدم که رسیدن به حال خوش فقط با خدمت میسر می‌شود و به دست می‌آید رهجویان در طول حدود یازده ماه سفر اول خود می‌بینند که دیگرانی که در تمام سطوح کنگره خدمت می‌کنند ، برای آن‌ها همه کاری انجام می‌دهند و هیچ چشم‌داشتی هم ندارم پس بعد از رهایی باید این خدمات را بازپرداخت کنیم .

به فرموده جناب مهندس ما باید در کنگره بازیگر باشیم نه این‌که تماشاچی .

افرادی که پس از رهایی ، کنگره را ترک می‌کنند از نظر جهان‌بینی کامل نشده‌اند . موقعی که به کنگره آمدم با خود گفتم پس از رهایی به دنبال کار خود می‌روم اما پس از دو ماه سفر، خدمتی را قبول کردم و آنجا متوجه شدم که از این طریق می‌توان به حال خوش رسید .خدمت در کلینیک یکی از مواردی بود که در هنگام رهایی تصویر آن را برای خود ساختم و با پیگیری به این خدمت رسیدم گه آموزش‌های بسیاری در آن وجود دارد و در پایان تشکر از آقای مهندس ، کمک راهنما محترم خودم آقا مرتضی و کمک راهنما همسفرم خانم زهرا و تمامی اعضا کنگره 60.

خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم خانواده

صحبت‌های کمک راهنمای همسفر (خانم زهرا)

خدا را شکر که در این جایگاه هستم و تولد ، پیامی برای سفر اولی‌ها است  پیام جناب مهندس : اگر بنایی آباد باشد و ساکنان آن خراب باشند ، بنا را خراب می‌کنند و یک تازه‌وارد چقدر بعد از سه جلسه تغییر می‌کند و کلمه حریم از حرمت می‌آید کنگره 60 مکان مقدس است که قداست آن در بیرون بردن رنج از ماست و لباس جهالت را از تن ما بیرون می‌آورد و روزبه‌روز رهایی‌ها اضافه می‌شود .

این تولد را به آقای احمد و خانم راحله و برادرشان تبریک میگویم خانم راحله صورت آرامی داشتن اما تخریب‌های اعتیاد بر روی همسر تأثیر زیادی خواهد داشت و من همسفر که این چیزها را گذراندم می‌فهمم و مسافر من باعث و بانی شد که در این جایگاه خدمت قرار بگیرم خانم راحله هم با از دست دادن مادرشان از کنگره دور شدند اما بعدها بازگشتند .

خانم آنی از هویت استادان مهندس زیاد سؤال می‌کنند اما با جواب ندادن آقای مهندس گفتند که من دیگر سؤال نمی‌پرسم ولی جناب مهندس فرمودند : که شما یکی از پایه‌های کنگره هستید یک همسفر باید صبر داشته باشد و خارج از گردباد نباشد تا از گردباد سبز پرتاب نشود باید در مرکز گردباد باشد یک همسفر وقتی‌که کم‌کاری می‌کند خودش ضرر می‌کند .

خلاصه سخنان همسفر در اولین سال رهایی

سخنان همسفر : از جناب مهندس و خانم آنی که آرامش را به ما برگرداندند تشکر می‌کنم و همچنین تشکر از آقای مرتضی و خانم زهرا و هم لژیونی‌های عزیزم و از برادر عزیزم که از شعبه بوئین و میاندشت به این جشن آمدند .

حس خیلی خوبی دارم اول استرس داشتم اما الان بهترین حس رادارم و از مسافرم تشکر می‌کنم که پای خاسته‌اش ماند و رها شد . من در سفر اول خیلی ترس داشتم چون مسافرم بدقول بود و می‌ترسیدم که مصرف کند اما من یک به تو چه به گردن همه حرف‌هایم انداختم و به مسافرم اعتماد کردم و الان تولد یک سال رهایی را گرفتیم مسافرم الان خوش‌قول شده و حسی که به خانم زهرا دارم مانند حسی است که به مادرم داشتم .

دریافت نشان 

ازادمرد

خدمتگزاران

با تشکر از عزیزان زحمت کش سایت:مسافر محمد جواد،مسافر روح الله، مسافر حمید،مسافر فرزاد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات کارگاهی عمومی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احسان پورپشنگ 16 تیر 99 15:42
جشن پر حسی بود.به امید رهایی از همه بندها
مرتضی 14 تیر 99 09:27
با تشکر از همه عزیزانی که در این جشن شرکت کردن و خدا قوت به خدمتگزاران سایت که قطعا شما هم مقدس اید
محسن قاسمپور 14 تیر 99 00:42
تبریک ب احمد عزیز و همسفر محترمشان و راهنمایان گرامیشان
خداقوت خدمت عزیزان خدمتگزار ب ویژه دوستان در قسمت سایت
باقر 13 تیر 99 08:50
سلام تبریک به استاد محترم آقا مرتضی و احمد عزیز
تشکر از همه خدمت گزاران بخصوص خدمت گزاران سایت
مسافر محسن لژیون 11 12 تیر 99 22:44
ماشاالله خدمت گزاران سایت
مرحبا عکاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات